MOJA FILOZOFIAJak wiecie życie prowadzi nas różnymi ścieżkami zanim dotrzemy do celu… Tak samo było z moją fotograficzną drogą. Szukając swojego stylu zwracałam uwagę na różne aspekty. Jednak przez te wszystkie lata wypracowałam w sobie pewną złotą myśl, której kluczowo się trzymam. Mianowicie ‘nasza wyobraźnia jest najsilniejszą bronią i najważniejszym atutem! Należy ją rozwijać i pielęgnować’…Chcąc Wam napisać w kilku słowach o moim stylu fotografowania zacznę przede wszystkim od określenia ‘naturalna’i ‘emocjonalna’. To słowa klucze! Jestem osobą, dla której wyobraźnia i wrażliwość dominują nad techniką... Do krótkiego opisu dołożę jeszcze ‘wrażliwość’, która jest cechą mojego charakteru i ogromnej empatii.

Wspomnieć chciałabym również o ‘spontaniczności’. W swojej pracy uwielbiam łapać momenty. Te niepowtarzalne, nieudawane i prawdziwe. To chyba jest również element mojej pracy, który bywa niezwykle intrygujący. Z jednej strony jesteś reżyserem i czasami kreujesz sytuację. Jednak najbardziej fascynujące jest to, że nigdy nie będziesz w stanie pewnych sytuacji przewidzieć. I moim zadaniem jako fotografa – jest tę sytuację dostrzec i uwiecznić.

Pisząc w kilku słowach o stylu zwrócić uwagę pragnę również na relacje międzyludzkie. To jest punkt, któremu poświęcam wiele uwagi. Sama jestem człowiekiem, który ceni sobie przyjazną atmosferę podczas pracy. Lubię kiedy współpraca z klientami przeobraża się w przyjaźnie. Lubię również widzieć, że podczas sesji czujecie się dobrze w moim towarzystwie, wygłupiacie się, żartujecie i co najważniejsze otwieracie się przede mną.

Jest to oznaką zaufania i bardzo Wam za to dziękuję!

Ania